Kripto Paralar

1INCH Nedir?

1INCH , likidite sağlayıcıları ve traderlar için en karlı platformları aramak amacıyla bir avuç merkezi olmayan borsayı bir araya getirmek üzere tasarlanmış bir DEX toplayıcı protokolüdür . Kullanıcılarına Ethereum ekosistemi, Binance Smart Chain ve Polygon ağı üzerindeki 50’den fazla likidite madenciliği kaynağına erişim sunar.

1INCH’in toplama protokolü, işlevini yerine getirmek için çok çeşitli algoritmalar kullanır ve kullanıcılara 30 milyar doları aşan likidite kaynaklarına erişim sağlar .

1INCH’i Kim Yarattı?

1INCH, Sergej Kunz ve Anton Bukov adlı Rus geliştiricilerin buluşudur. Akıllı sözleşme denetiminde yeteneklidirler ve bu nedenle 1INCH planını oluşturmak için birlikte ortak oldular. Hevesli DeFi meraklıları olan Kunz ve Bukov , 2019’daki ETHNewYork hackathon sırasında orta düzeyde uygulanabilir ilk ürünü yaratan arbitraj botlarını deneyerek işe başladılar.

Platform o zamandan beri yaklaşık 15 milyon dolar fon topladı ve şu anda Aralık 2020’de 1INCH tokenini piyasaya süren kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan 1inch Foundation tarafından yönetiliyor.

1INCH Nasıl Çalışır?

1INCH protokolü, mevcut en iyi piyasa fiyatını bulmak için siparişleri birden fazla DEX’e bölerek çalışır. Protokol, insanların elinden daha yüksek hızda çalışmasını sağlayacak şeyi elde etmek için diğer algoritmaların yanı sıra arbitraj botlarının bir kombinasyonunu kullanır. 1INCH sayesinde, kullanıcılar tokenları en düşük fiyatlarla üç ağda kaydırabilir.

1INCH Ne Sunar?

1INCH’in açık ara en büyük avantajlarından biri, üç blok zinciri ağında birden fazla pazarda sağladığı likiditedir. 1INCH’in Chi Gastoken’ine ve Mooniswap otomatik piyasa yapıcısına erişimden bahsetmeden, DeFi meraklılarının milyarlarca değerinde likiditeye erişmeleri için verimli bir yöntem sunuyor. CHI, 1INCH kullanıcılarının Ethereum’daki pahalı gaz ücretlerinden kaçınmasını sağlar. Tokenize edilmiş bir gaz formuna benzer şekilde çalışır, böylece kullanıcılar, Ethereum’da gaz fiyatları oynak hale geldiğinde daha düşük maliyetlerle işlemler için ödeme yapmak için kullanabilir.

1INCH Token Nedir?

1INCH, 1INCH ekosistemi için bir yönetişim ve yardımcı program tokenı olarak hizmet etmek üzere tasarlanmış bir ERC-20 tokenıdır.

1INCH Token Fiyatı Ne Kadar?

Yazının yazıldığı sırada, 1INCH fiyatı 2,8 ABD doları olarak işlem görüyor.

1INCH Token’ı Nereden Satın Alabilirsiniz?

INCH tokenini Binance, Coinbase, Uniswap, KuCoin, Gemini ve PanancakSwap dahil olmak üzere çeşitli borsalarda satın alabilirsiniz.

1INCH 10 Doları Ne Zaman Görecek?

Şu anda 1INCH fiyatı, Bitcoin liderliğindeki kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte düştü. 400 milyon doları aşan günlük işlem hacmiyle 1NCH tokeninin fiyatı, pazar kapasitesi 2,5 milyara ulaşırsa 10 dolarlık bir fiyat işaretine ulaşabilir. Son zamanlarda piyasada toparlanma işaretleri görülüyor. Teknik göstergelere göre piyasanın geri kalanı düşük direnç seviyelerinden sıçrarsa, 1INCH muhtemelen tüm zamanların en yüksek fiyatı olan yaklaşık 7$’a tekrar ulaşabilir ve belki de 10$’ı geçebilir .

Özetle

1INCH, merkezi olmayan ağların nasıl yönetildiğini yeniden şekillendirmeyi amaçlayan yenilikçi bir yönetişim modeli de dahil olmak üzere çok sayıda özellikle birlikte gelir. 1INCH’in yaklaşık 500 milyon dolarlık piyasa değerine sahip ERC-20 tokenı, likiditeye yeterli erişim sağlar ve traderlar ile likidite sağlayıcılarına karlı ve uygun maliyetli bir hizmet sunar.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan kriptoyatirim.com veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Başa dön tuşu