Kripto Paralar

BTC, ETH, XRP, XMR, CHZ, BNB, AAVE — Teknik Analiz: 10 Ağustos

  • BTC, 46.950 dolar ile 47.750 dolar arasındaki dirence yaklaşıyor.
  • XRP yükselen bir paralel kanaldan çıktı.
  • AAVE ve BNB yatay seviyeleri geri aldı.

Bitcoin (BTC), 46.950 dolar ile 47.750 dolar arasındaki direnç seviyelerinin birleşmesine yaklaşıyor.

Ethereum (ETH) 2.850 $ direnç seviyesini geri aldı ancak 3.360 $ dirençle karşı karşıya.

XRP (XRP), yükselen paralel kanaldan çıktı.

Monero (XMR) alçalan bir direnç çizgisinden çıktı.

Chiliz (CHZ), alçalan bir paralel kanalın orta çizgisinden tepki aldı ve direnç çizgisine doğru ilerliyor.

Binance Coin (BNB), 330 dolarlık yatay çizgiden tepki aldı.

Aave (AAVE) 310 dolarlık yatay çizgiden tepki aldı.

BTC

BTC 22 Haziran’dan bu yana yukarı doğru hareket ediyor ve hızlanmadan önce 20 Temmuz’da daha yüksek bir dip oluşturdu.

0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesinin (siyah) 44.144 doların üzerine çıkmasına rağmen, şimdi önemli bir direnç seviyeleri birleşimine yaklaşıyor. 

Ana direnç 46.950 dolar ile 47.750 dolar arasında bulunuyor. Bu aralık, uzun vadeli 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesi (beyaz), 0,618 kısa vadeli Fib geri çekilme direnç seviyesi (siyah) ve yatay bir direnç alanı tarafından oluştu.

Günlük RSI zaten düşüş eğilimi oluşturmaya başladı, bu nedenle BTC bu seviyeye ulaştığında bir tür geri çekilme bekleniyor.

Kaynak: Tradingview

ETH

ETH, 20 Temmuz’da dip seviyesini oluşturduğundan bu yana hızlı bir şekilde yükseliyor. 6 Ağustos’ta 2.850 dolarlık yatay direnç alanını geri almayı başardı ve iki gün sonra bunu destek olarak doğruladı. 

Ancak, 3.350 dolarda dirençle karşı karşıya. Bu, 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesi ve yatay bir direnç alanıdır. 

RSI aşırı alım yaparken, teknik göstergeler henüz herhangi bir zayıflık belirtisi göstermiyor ve bu da yükseliş eğiliminin hala bozulmadığını gösteriyor.

Kaynak: Tradingview

XRP

XRP, 22 Haziran’da en düşük seviyeye ulaştığından beri yükselen bir paralel kanal içinde işlem görüyordu. 31 Temmuz’da, kanalın direnç çizgisi ve 0,80 dolarlık yatay direnç alanı tarafından reddedildi. 

Ancak, 7 Ağustos’ta çıkış yapmayı başardı ve 0,80 dolarlık alanı destek olarak doğruladı.

Teknik göstergeler yükselişte. MACD yukarı doğru hareket ediyor ve RSI ve Stokastik osilatör de arttığı için pozitif bölgeye geçti. 

Bir sonraki en yakın direnç alanı 1,05 dolarda bulunuyor.

Kaynak: Tradingview

XMR

XMR, 190 dolarlık yatay destek alanının altına saptıktan sonra 22 Temmuz’dan bu yana yükseliş gerçekleştirdi. 24 Temmuz’da alçalan bir direnç çizgisinden çıktı ve yukarı doğru ivme kazandı.

Şu anda 280 dolarlık direnç alanına yakın işlem görüyor. Bu seviyenin üzerindeki bir artış, başka bir keskin yukarı hareketi tetikleyebilir.

Kaynak: Tradingview

CHZ

CHZ, 12 Mart’tan bu yana düşen paralel kanal içinde işlem görüyordu. 23 Mayıs’ta kanalın destek hattında ve 0,20 dolarlık yatay destek alanında sıçradı.

Uzun bir konsolidasyon döneminden sonra kanalın orta hattını geri aldı ve şimdi 0,34 dolarlık direnç alanından çıkmaya çalışıyor. 

Bunu yapmak, muhtemelen kanalın üzerine çıkma girişimine yol açacaktır. 

Günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler yükseliş gösteriyor ve bu durumun ortaya çıkma olasılığını destekliyor.

Kaynak: Tradingview

BNB

BNB, 23 Mayıs’tan beri yükselen bir destek çizgisiyle birlikte artıyor. 20 Temmuz’da bu çizgiden sıçradı ve o zamandan beri yükseliyor.

4 Ağustos’ta 330 dolarlık yatay alanı geri aldı ve sonrasında destek olarak onayladı. Teknik göstergeler de yukarı yönlü hareketin devamını destekliyor. 

Bir sonraki direnç 425 dolarda bulunuyor.

Kaynak: Tradingview

AAVE

AAVE, 29 Haziran’da alçalan bir direnç çizgisinden çıkışından bu yana yükseliyor. Yukarı doğru hareket, başlangıçta bir reddedilmeye (kırmızı simge) neden olan 305 dolarlık yatay direnç alanına ulaşmasına neden oldu. 

Ancak, daha yüksek bir dip oluşturduktan sonra AAVE, alanı destek olarak (yeşil simge) kırmayı ve doğrulamayı başardı. 

Şu anda 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesinin üzerine çıkmaya çalışıyor. Teknik göstergeler yükselişte ve bunun olma olasılığını destekliyor.

Kaynak: Tradingview

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan kriptoyatirim.com veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Başa dön tuşu