Kripto Paralar

Cardano (ADA) 3$ Olabilir Mi?

Kripto para piyasası nihayet konsolidasyonundan çıkmayı başardı. Uzun bir düşüşün ardından geçen hafta, kripto alıcılarının fiyatları yukarı çekmesine yol açtı. Çoğu kriptonun ortalama %20 yükseliş performansına rağmen, Cardano ortalamanın altında kaldı ve fiyatlarda ortalama %10’luk bir artış yaşadı.

Alonzo güncellemesi başarılı olur mu? Bundan Cardano fiyatı nasıl etkilenir?

Cardano (ADA), Diğer Altcoin’lere Kıyasla Geride Kalıyor

Geçen hafta ADA fiyatları yükselse de diğer kripto para birimleri kadar yükseliş gerçekleştiremedi. Fiyatlarda güçlü artışlar yerine ADA’nın fiyat hareketi ağır ve istikrarlı bir yükseliş eğilimi gösterdi. Öte yandan, Bitcoin gibi yükselen diğer kripto para birimleri bir fiyat düzeltmesi yaşadığından, bu düşük performans ADA’nın kötü imaj sergilemesinin önüne geçti . Kripto piyasası düzeltme yapmasına rağmen Cardano fiyatları yüksek kaldı. Şu anda ADA fiyatları 1,3 USD civarında ve yükseliş trendinde devam ediyor.

Şekil 1’e yakından bakarsak, 1$’lık güçlü psikolojik destek seviyesini açıkça görebiliriz. Fiyatlar bu bölgeye her yaklaştıklarında toparlandı. Fiyatların bu fiyat üzerinde en son yükseldiği zaman Temmuz 2021’in sonlarına doğruydu.

Kaynak: Tradingview ADA/USD Günlük Grafik

Cardano Fiyat Tahmini – Cardano 3$’a Ulaşabilir Mi?

Cardano’nun özellikle altyapısındaki ve blok zincirindeki son gelişmelerle 3 USD’ye ulaşıp ulaşamayacağını tahmin etmek zor. Ancak ADA’nın önceki fiyat hareketlerine bakarak, bir tahminde bulunabiliriz. Teknik açıdan ve daha önce olanlara dayanarak, fiyatların 1.46 USD’lik güçlü direnç alanını aşması ve bu alanın oldukça üzerinde kalması gerekiyor.

Öte yandan, tüm kripto para piyasasının iyi durumda olması hayati önem taşıyor. Bu, alıcılar için, özellikle de nakitte bekleyen ve altcoin’lerinden alım yapmak için doğru zamanı bekleyen traderlar için sağlıklı bir giriş sağlayacaktır.

Kaynak: Tradingview ADA/USD 4 Saatlik Grafik

Cardano Al Sat Yapmak İsteyenler İçin Önemli Seviyeler

  • Giriş: USD 1,33
  • Kâr Al: USD 1,46
  • Stop-loss: USD 1,25
  • Risk/Ödül oranı: 2.5

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan kriptoyatirim.com veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Başa dön tuşu