Kripto Paralar

Litecoin Fiyat Tahmini: LTC/USD 145$ Seviyesinin Üzerine Çıkabilir!

Önemli Seviyeler:

Direnç seviyeleri: 170$, 180$, 190$

Destek seviyeleri: 120$, 110$, 100$

Kaynak: Tradingview LTC/USD Günlük Grafik

LTC/USD , %1.81’lik bir yükselişle 9 günlük ve 21 günlük hareketli ortalamaların üzerinde işlem gördüğü için, bu yazı yazıldığı sırada, yeşil renkte işlem görüyor. 

Günlük grafiğe göre, mum oluşumları şu anda yukarı doğru hareket ediyor ve 9 günlük hareketli ortalamanın altına inmek piyasa fiyatını daha da aşağı indirebilir. 

Bu arada, en yakın destek seviyesi 21 günlük hareketli ortalamanın yakınlarında 130 dolar seviyesinde yer alıyor.

Litecoin Fiyat Tahmini: Litecoin Fiyatı Yükselen Kanala Oturabilir!

Günlük grafiğin gösterdiği gibi, Litecoin fiyatı günlük en yüksek 145$’da ulaştıktan sonra geri çekilme yaşadı. Bu arada, bu seviyenin üzerindeki bir artış, yoğun alımları 170$, 180$ ve 190$ direnç seviyelerine kadar tetikleyebilir. Aksine, Litecoin fiyatı muhtemelen mevcut günlük en düşük seviye olan 138$’da bir destek seviyesi oluşturabilir. Bu nedenle, Litecoin fiyatı bu destek seviyesinin altına düşerse, muhtemelen en yakın desteği 125$ gibi görünüyor.

Bu arada, bundan sonraki destek 21 günlük MA’nın altında bulunuyor ve satış hacmi artmaya devam ederse 120$, 110$ ve 100$ desteklerine bile düşebilir. Dahası, teknik gösterge Göreceli Güç Endeksi (RSI-14), sinyal hattı yukarı doğru hareket etmeye devam ederse muhtemelen RSI seviyesi 60’ın üzerine çıkabilir.

Bitcoin ile karşılaştırıldığında, alıcılar, LTC 21 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmaya çalışırken piyasaya geri adım atmaya çalışıyor. Bu arada, yukarıdan bakıldığında, teknik gösterge Göreceli Güç Endeksi (RSI-14) 40 seviyesinin üzerine çıktığından en yakın direnç seviyesi 3800 SAT(satoshi) ve üzeri olarak görünüyor.

Kaynak: Tradingview LTC/BTC Günlük Grafik

Bu nedenle, olumsuz taraftan bakıldığında; en yakın destek seviyesi 3500 SAT’dir, eğer fiyat yeni bir dip oluşturmak için daha da düşerse, 3200 SAT ve altında daha dip destek bulabilir. Ek olarak, fiyat hala 9 günlük MA ile 21 günlük MA’nın altında, bu da piyasanın aşağı yönlü devam edebileceği anlamına gelebilir.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan kriptoyatirim.com veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Başa dön tuşu