Haberler

Satışlar Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıkarken NFT Çılgınlığı Devam Ediyor!

  • NFT’lerin popülaritesi, geçen hafta gerçekleşen bir dizi büyük satışla artmaya devam ediyor.
  • Hem Axie Infinity hem de CryptoPunk NFT’leri geçen hafta yeni zirvelere ulaştı.
  • Stoner Cats NFT sürümü o kadar popülerdi ki, Ethereum ağında tıkanıklığa neden oldu.

Karşılıksız tokenler (NFT’ler) 2021’de büyük bir artış gördü ve birçoğunun görüşüne rağmen büyümeye devam ediyor. 

NFT satışları son altı ayda tavan yaptı . Klasik bir müzayede evinde on milyonlarca dolara satılan dijital sanattan, dijital koleksiyonlara eklenmiş NFT’lerle açık artırmaya çıkarılan tarihi belgelere kadar endüstri yükseliş yolunda ilerliyor. 

NFT dünyasına girme telaşı henüz yavaşlamadı. Geçen hafta sanat, spor ve eğlence dünyalarında çok sayıda kayda değer NFT satışı gerçekleşti. 

CryptoPunk NFT’leri oldukça arzu edilir olmaya devam ediyor!

CryptoPunk NFT serisi, Larva Labs tarafından 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana NFT sanatının ön saflarında yer aldı. O zamandan beri Larva Labs, 24×24 pikselli vesikalık fotoğraflardan 10.000 tane üretti. 

CryptoPunk ayrıca tarihteki en kazançlı on NFT satışından altısına sahip olma ayrıcalığına sahiptir. Geçen hafta CryptoPunk, biri 5.45 milyon dolara, diğeri 3.76 milyon dolara bir çift NFT satarak yeniden tarih yazdı. 

CryptoPunk#2140 başlıklı NFT, girişimci Gary Vaynerchuk tarafından satın alındı.

Bu dijital avatarların popülarite patlaması, CryptoPunk’ın günlük satışlarını bu hafta sonu 45 milyon doların üzerine çıkardı. Ancak, yakın zamanda 90,5 milyon dolarlık bir fiyatla CryptoPunk#3100 için bir liste yayınlanır yayınlanmaz bu bu hafta sonu olan satışlardan daha fazla satış olacağı tahmin ediliyor.

CryptoPunk NFT

Stoner Cats NFT Koleksiyonu 35 Dakikada Tükeniyor!

Bir Mila Kunis projesi olan “Stoner Cats” adlı yaklaşan bir televizyon programı , gösterinin yapımını finanse etmeye yardımcı olmak ve ilk çıkışını hızlandırmak için 10.420 NFT sattı . Koleksiyon o kadar çok ilgi gördü ki, Ethereum ağında sorunlara neden oldu, işlemleri yavaşlattı ve gaz fiyatlarının çok yüksek olmasına neden oldu. Hızlı işlem fiyatları 700 Gwei’nin üzerinde, 33 dolar civarında yükseldi ve bu, kayıtlardaki en yüksek rakamlardan biri oldu.

Sorunlara rağmen, satış gösteri için yaklaşık 8 milyon dolar topladı ve ek 4000 NFT için planlar açıklandı. Meraklılar 1 milyon dolara kadar yükselen Stoner Cats NFT’lerini almak için şimdiden yerini aldı.

Axie Infinity Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı!

Axie Infinity’nin NFT projesi bu ay alev aldı ve tüm zamanların hacmi açısından en popüler NFT alanı haline geldi. Ayrıca, Axie Infinity geçen hafta işlemlerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. DappRadar’ın raporuna göre; Axie Infinity’nin geçen ay 571 milyon dolar, Axie’nin en yakın rakibi olan OpenSea’nin iki katından fazla bir hacim yaptığını belirtiyor. Geçen hafta 24 saat boyunca, OpenSea’nin aynı dönemde yönettiğinin üç katından fazla, yaklaşık 27 milyon dolarlık hacim görüldü. DappRadar, geçen ay en çok satan on beş NFT’den dördünün Axies olduğunu ekledi. 

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan kriptoyatirim.com veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Başa dön tuşu