Kripto Paralar

TRON Fiyatı %0,9 Düştü! 0,064 Dolar’dan İşlem Görüyor!

Bitcoin, son birkaç gün içinde yaklaşık 4 bin dolarlık bir fiyat düşüşü ve bu düşüş, diğer kripto para birimleri için fiyatların geri çekilmesine neden oldu. TRON, bu düşüşten etkilenen altcoinler arasında ve bitcoin fiyatını taklit ederek, TRX birkaç iniş çıkışla karşı karşıya kaldı.

Bu yazı yazıldığı sırada TRON, %0,9’luk bir fiyat düşüşünden sonra 0,064 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Tradingview TRX/USD 1 Saatlik Grafik

Mevcut düşüşe rağmen, TRON hafta sonu meydana gelen düşüşlere nazaran hala yüksek fiyattan işlem görüyor. TRX, 0,061 doların üzerindeki seviyelerini korumada başarılı oldu. 0.061 doların altına düşmek TRON için kötü olabilir; bu nedenle, mevcut seviyeler hala durumun iyi olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, piyasa desteğinin olmaması, böyle bir düşüş trendini tetikleyebilir ve 0.058 dolara doğru bir geri çekilmeye neden olabilir.

Öte yandan TRX, 0,07 $ bölgesine girmeden önce direnci 0,066 $’da yeniden test etmek için bir yükseliş trendi yapabilir. Piyasada genel olarak bir ralli varsa, TRON bu seviyeleri yeniden test edebilir. Böyle bir ralli sırasında boğalar da alım yaparsa TRX 0,1 dolara çıkabilir.

TRON’un kurucusu Justin Sun, geçtiğimiz günlerde TRX ağının küçümsendiğini ve Polygon gibi diğer ağların gölgesinde kaldığını belirtti. Sun’a göre TRX, lider bir DeFi platformu olma potansiyeline sahip. Bir blockchain veri analizi firması olan DappRadar, Sun’ın Argümanını haklı çıkarabilecek “TRX’teki “JustSwap” QuickSwap’tan Daha Fazla Kullanıcı Çekiyor” başlıklı bir rapor yayınladı.

TRON’un Kurucusu Justin SUN

Kripto düzenlemeleri hızla gelişiyor ve DeFi’ye yönelmek TRX’i daha fazla popüler hale getirebilir. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler kısa süre önce komisyonun yakında merkezi olmayan finansı (DeFi) düzenlemeye yöneleceğini belirtti.

Duyuru, ABD’nin iki yıl önce geliştirilen Mali Eylem Görev Gücü (FAFT) tekliflerini uygulayabileceğini ima etti. Teklifler, DeFi, NFT’ler ve sanal varlık hizmet sağlayıcıları ile ilgili düzenlemelerin getirilmesini ele alıyor. 

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan kriptoyatirim.com veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Başa dön tuşu